TEK TURKIYE

TEK TURKIYE

Tuesday, March 1, 2011

kush e vrau baharin?

baharin e vrau grupi i z.kenanit ate e vrau vrasesi misterioz.

Monday, February 28, 2011

si te gjith e kuptuan se tarëku eshte gjall?

dila gruaja e tarekut ishte zen peng nga terroristet dhe ajo ishte e plagosur tareku ja sheroi plagen kur ajo u zgjua dhe deshironte te ikte te shpetonte pra tareku e shpetoj ate dhe ajo ateher e pa tarekun dhe e kuptoi se eshte gjall zelali nena e tarekut e pa ne televizion tarekun dhe e kuptoi se eshte gjall kurse shivani dhe grupa e tij pra luftaret e shpreses e kuptuan kur zelali mundoheshte qe ta shpetoj tarekun nga organizata ate e pan terroristet dhe deshironin ti vritnin por shivani dhe grupa e tij i shpetuan keshtu ato e moren vesh se tareku eshte gjall por pjesa me qesharake kur reshoja dhe okeshi ja bene ''shiko eshte vellai tareku jo ne pam fantazme''pra aty ishte shum qesharake dhe sigurisht kur reshoja pa nje vajze e ishte ne grupin e terroristve dhe ai e kishte pa ate ne gazeta dhe ishte dashuruar me te kur shivani i tha se duhet te kemi nje bombe qe te shpetojm prej terroristve dhe ai lishoi nje bombe dhe ateher tha ''gjynah per ate vajzen''dhe shivani tha ''lere pra dashurin dashuria te fluturon kuse ty te ka futur ne humnere'' dhe keshtu ishte.

si tarëku e humbi memorijen?

te gjith mendonin se tarëku kishte vdekur por kjo nuk ishte e vertet tarëku ishte gjalle ai fshiheshte qe te mos e gjente grupi i ATT-se sepse to te e vritnin nese e gjenin njeher e pan tarëkun dhe e ndjekshin por e kapen sepse nje grup nga terroristet i doli perpara dhe ai nuk kishte zgjedhje se si te shpetonte at e plagosi ne krah cetini i prishur siq i thuan ai ra ne uj te felliqur dhe te gjithe mendonin se vdiq por kjo nuk ndodhi at uji e kishte nxjerr ne dhe at e pan dy njers terrorist ato e moren dhe e quan ne kampin e organizates atje nje doktor ja ka mbullur plagen kur tarëku u zgjua ai nuk mbante ment asgje as se kush ishte dhe keshtu ndodhi si tareku e humbi memorien.

Wednesday, October 13, 2010

Ne cilen vajze eshte i dashuruar kenani?


Kenani eshte i dashuruar me lamien nje vajz e cila nuk e ka familjen.

Thursday, October 7, 2010

SERIALI DUDAKTEN KALBE

Ishte nje djal i njohur i quajtur Hysein Kenan Gyl dhe nje vajz e varfer e quajtur Lamia gjith kjo histori filloi kur Kenani ktheheshte nga Stambolli per te shkuar te shtepia e dajes se vet ehde nena e tij ishte atje por atje ishte edhe ish e dashura e tij e cila ishe martuar me kushuririn e Kenanit pershkakt se kishin disa probleme familjare.Kur ai ktheheshte nga vendi me nje karroc u perplas me nje vajz e cila kishte hypur ne biqiklet Kenani mendoi se ajo ishte vetem nje vajz e vogel sepse ishte e veshur me nje fustan i cili perngjante me fustanet e femijeve dhe ishte e ulet dhe i mbante floket te thurura por ajo vajz qe Kenanit i dukeshte sikur

Wednesday, October 6, 2010

Cilet jane personazhet kryesor te te serialit dudaktan kalbe


Personazhet kryesor te serialit dudaktan kalbe jane:kenani,lamia dhe melekuRemove Formatting from selection